Пн - Пт: 9:00 - 18:00
Сб-Нд: зачинено
+38 (057) 750-89-90
+38 (099) 714-27-95
law@entc.com.ua
ISSN 2523-4153 (Online)
ISSN 2523-4145 (Print)

ІДЕНТИФІКАЦІЯ АВТОРСТВА

Під ідентифікацією авторства розуміється отримання запевнень щодо того, що кожен автор авторського колективу рукопису зробив свій внесок у дослідження, у певній його частині. У разі виникнення сумнівів з боку редакції, які можуть ґрунтуватися, зокрема, на невідповідності змісту рукопису компетенціям когось із авторів у галузі науки, сфери наукових інтересів, інших публікацій даного автора, редакція вимагає від авторського колективу надати окремим документом дані з розподілом вкладу у проведення дослідження та підготовку рукопису, з окремим акцентом на внесок автора, щодо якого виникли сумніви. Гарантії авторства закріплюються Ліцензійним договором між Ліцензіаром (авторами) та Ліцензіатом (Видавець).

Зі складу авторського колективу має бути виділений автор-кореспондент, який виступає від імені всього авторського колективу з будь-яких питань взаємодії з редакцією. Він несе відповідальність за те, щоб були досягнуті всі угоди, що стосуються регламенту Видавця щодо перетворення рукопису на статтю та подальшої її публікації, а також на етапі після опублікування статті, якщо така потреба виникне. Якщо виникає обґрунтована з боку авторів необхідність видалення або додавання співавторів, або зміна порядку авторів, такі зміни після подання рукопису можливі лише зі схвалення кожним автором.

Процес ідентифікації авторства передбачає також недопущення появи у складі авторського колективу авторів-примар, авторів-гостей та авторів-подарунків.

Large Language Models (LLM), наприклад ChatGPT, не відповідають критеріям авторства, бо не мають відповідного вкладу для того, щоб вважатись автором, а також їх приналежність до авторства не може гарантуватись підписанням Ліцензійного договору. Якщо LLM було використано в ході дослідження, це повинно бути належним чином вказано в розділі "Матеріали та методи". Доречність використання LLM буде додатково оцінюватись редактором та спеціалістами на етапі подвійного сліпого рецензування.
У частині реалізації регламенту роботи з рукописом ця процедура є стандартною для початку роботи з рукописом.

У разі виникнення ситуацій, які не описані вище та ймовірно не передбачені заздалегідь, в частині реальності авторства в даному рукописі, редакція приймає дії, засновані на рекомендаціях COPE, членом якої є видавець ПП "ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР", зокрема «How to recognise potential authorship problems».

Image

вул. Шатилова дача, 4, оф. 702 (8 пов.),
м. Харків, Україна, 61165

+38 (057) 750-89-90
+38 (099) 714-27-95
+38 (093) 973-05-48
+38 (096) 645-23-68 

law@entc.com.ua
Image
Image
Image